top of page

"Wypadają mi rzęsy", czyli witaj wiosno!
Wiosna kojarzy nam się z budzącą się do życia przyrodą. Zaczynają się słoneczne dni, robi się coraz cieplej, drzewa zaczynają zdobić liście... a jaki wpływ wiosna ma na nasz organizm i… rzęsy?


W związku z przesileniem wiosennym możemy odczuwać wzmożone zmęczenie, rozdrażnienie, senność i/lub problemy z zaśnięciem. Wszelkie niedobory witamin właśnie teraz będą dawać o sobie znać. Zauważalne mogą być także zmiany w wyglądzie, między innymi większa ilość wypadających włosów (w tym również rzęs). Taka sytuacja ma miejsce dwa razy w roku - na wiosnę i jesień. Jest to normalny, naturalny proces wymiany włosów, który nie powinien nas martwić. Powinno się to unormować do dwóch miesięcy. Słabsze, stare rzęsy zaczynają wypadać z mieszków włosowych, aby zrobić miejsce dla nowych i silnych rzęs.


Z ciekawostek: naukowcy twierdzą, że słońce odgrywa tutaj ogromną rolę, ponieważ wpływa na hormony w organizmie. Jest to oczywiście logiczne, ponieważ w zimę mamy mniejszą ilość promieni słonecznych. Wraz z nadejściem wiosny, ich ilość zwiększa się, a to ma przełożenie na wzrost poziomu estrogenu i stymulację wzrostu włosów. Zima, to czas spoczynku nie tylko dla roślin i zwierząt, ale także dla nas samych. W tym czasie nasze rzęsy również są w fazie spoczynku. Każda pora roku ma wpływ nie tylko na świat, który nas otacza, ale też na nasz cały organizm.


Wzmożone wypadanie rzęs może też być spowodowane alergenami. To właśnie w kwietniu drzewa zaczynają mocno pylić, szczególnie brzoza, która może wywoływać nie tylko nieżyt nosa, ale także zapalenie spojówek. Klientki częściej pocierają oczy ze względu na świąd i mechanicznie wyrywają sobie rzęsy.


Warto pomyśleć o suplementacji, ponieważ niedobór minerałów, cynku czy żelaza także może być przyczyną utraty włosów. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu i stres również przyczyniają się do wzmożonego wypadania włosów. Dostarczaj do organizmu odpowiednią ilość witamin A, C i E.Wysokiej jakości amerykańskie suplementy możesz zakupić TUTAJ ze zniżką 15%.


Dlaczego amerykańskie, a nie polskie? W Ameryce każdy suplement musi być odpowiednio przebadany, zanim wejdzie na rynek. W Polsce wprowadzenie suplementu nie jest takie trudne i nie ma tak dużych restrykcji, a pod kątem składu została przebadana zaledwie połowa. Świadomie wybieraj suplementy, które chcesz dostarczać do swojego organizmu. Zalecam stosowanie powyższych suplementów ze względu na ich bezpieczny skład oraz wysoką jakość.

Comments


bottom of page