top of page

Przedłużane rzęsy a higiena


Z całą pewnością przedłużane rzęsy to wygoda i luksus. Potrafią zaoszczędzić sporo czasu z rana, szczególnie, gdy spieszymy się do pracy. Oko jest zawsze pięknie podkreślone, a buzia aż promienieje. Musicie przyznać mi rację - rzęsy zmieniają nasz wyraz twarzy! W okresie wakacyjnym są najbardziej doceniane, gdy tusz pod wpływem ciepła zaczyna się rozmazywać. Wszystko super i jak najbardziej na plus, ale czy przedłużane rzęsy nie mają żadnych specjalnych wymagań? Otóż mają! Trzeba dbać o ich odpowiednią higienę. Jest to podstawa!Spora część Klientek boi się, że dotykanie czesanie, czy moczenie i mycie rzęs będzie powodować ich nadmierne wypadanie. Nic bardziej mylnego! Brak mycia rzęs nie tylko psuje ich wizualny wygląd, ale także jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Nie przestrzegając zasad higieny, można doprowadzić do stanów zapalnych powiek i/lub oczu, można nabawić się nużeńca (to taki pasożyt), można osłabić naturalne rzęsy, przez co nadmiernie będą wypadać. Istnieje także ryzyko wszy na rzęsach i nie, to nie jest żart. Umycie rzęs raz na trzy tygodnie przez stylistkę, to zdecydowanie za mało i nie pomoże w żaden sposób uchronić od jakichkolwiek infekcji. Mało tego - jeśli Klientka nie dba o higienę rzęs, to w ten sposób naraża swoją Stylistkę. Choroby oczu bywają zaraźliwe.Brak higieny to bardzo poważny błąd. Rzęsy należy myć CODZIENNIE, przynajmniej raz dziennie, a idealnie byłoby, gdyby były myte dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Mycie co trzy dni, to zdecydowanie za mało. Przedłużanie rzęs powoduje zmniejszenie się przestrzeni między rzęsami, dlatego jest to idealne środowisko do zbieraniny kurzu, sebum, wydzieliny z oka, czy też bakterii. U osób, które nie czyszczą rzęs regularnie, widać między rzęsami i przy brzegu powieki charakterystyczny brud - zlepek wszystkiego, czyli kurz, sebum wymieszane z kosmetykami i wydzielinami. Proszę wierzyć, że przy zaniedbaniu higieny bardzo trudno jest to dokładnie doczyścić. Bardzo to wydłuża czas wizyty, a czasami nawet konieczne jest ściągnięcie wszystkich rzęs w celu porządnego wyczyszczenia powieki i linii rzęs.
Kilka zasad, jak zadbać o higienę i nadal cieszyć się piękną stylizacją rzęs:
  • nie ciągnij i nie trzyj mocno rzęs podczas mycia - możesz je wtedy powyrywać razem z własnymi.

  • rzęsy myj za pomocą pędzelka - może to być specjalny pędzelek do rzęs, jak również taki do rozcierania cieni. Ważne, aby był czysty.

  • podczas mycia skup się szczególnie na przestrzeni między rzęsami - myj delikatnie, wykonując delikatne, koliste ruchy. Aby dokładnie umyć rzęsy i przestrzeń pomiędzy nimi, myj pędzelkiem od góry, a także od dołu.

  • po umyciu osusz delikatnie rzęsy za pomocą np. ręcznika papierowego. Rozczesz rzęsy szczoteczką dopiero wtedy, gdy są suche.

  • omijaj okolice oczu podczas stosowania kremów lub innych produktów do pielęgnacji twarzy.

  • uważaj podczas wykonywania makijażu oczu, a jeśli to możliwe, zrezygnuj z cieni do powiek.

  • nie tuszuj rzęs przedłużanych, nawet jeśli nadszedł czas dopełnienia.

  • do mycia rzęs przedłużonych stosuj specjalny szampon, który ma odpowiedni skład i dokładnie oczyści powieki, nie naruszając przy tym bariery ochronnej skóry i nie podrażniając powierzchni oka. Szampon nie może zawierać w składzie olejków.PAMIĘTAJ! Brak higieny nie powoduje, że rzęsy lepiej się trzymają. To może być złudny efekt. Rzęsy pod wpływem brudu zlepiają się ze sobą i choć naturalna rzęsy dawno wypadła, to cały czas trzyma się przylepiona do rzęsy obok. Po umyciu takich rzęs na dopełnieniu prawie nic z nich nie zostaje. Odpowiednia pielęgnacja i higiena przedłuży żywotność nie tylko rzęs przedłużanych, ale także naturalnych.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page